آریافر، مدیر اجرایی کمپین

 

 

 

 

 

 

 

با سلام و احترام؛

وقتی برای نخستین بار پیشنهاد تشکیل کمپین اتحاد علیه سرطان، توسط آقای پویان در خانه زیست شناسی مطرح شد، بی اختیار به یاد دوران دانشجویی خودم افتادم و زلزله بم. عزم عمومی و تکاپوی گروههای مختلف دانشجویی را در کنار سایر اقشار جامعه به خاطر آوردم. در بسیاری از موارد بعد از وقوع یک اتفاق تلخ مثل از دست دادن یک عزیز، سیل، زلزله و ... بی اختیار به این می اندیشیم که کاش می شد به عقب برگشت. عزیزی که از دست داده ایم، ساعاتی قبل در قید حیات بود. وقایع می توانست در مسیر دیگری رخ دهد تا این اتفاق نیافتد. کاش می شد فیلم را به عقب برگرداند.

با این پیش زمینه، سونامی سرطان در آینده نزدیک را در ذهنم مجسم کردم و دیدم که الان درست در قسمت به عقب کشیده ی فیلم قرار دارم. این بود که به آقای پویان پیشنهاد دادم که در این کمپین حضور مستمر داشته باشم و هر کاری که از دستم بر می آید انجام دهم. در یک نبرد، برنده لزوما قوی تر نیست. آگاهی در یک مبارزه، بسیار تعیین کننده است.

ما در کمپین، تلاش می کنیم طی دو سال آینده سطح آگاهی عمومی کشور در مورد سرطان را به میزان قابل توجهی افزایش دهیم. در قدم اول، معلمان، دانشجویان علوم پزشکی و رشته های وابسته را هدف قرار داده ایم. این عزیزان در جامعه بیش از سایرین مورد سوال قرار می گیرند و آگاهی هرچه بیشتر آنها به افزایش اطلاعات مردم منجر خواهد شد.

کتاب امپراتور بیماری ها اثری برجسته و بین المللی از یک سرطان شناس معتبر (آقای دکتر موکرجی) است. این کتاب به نوعی بهترین کتاب عمومی جهان در زمینه سرطان می باشد که جوایز معتبری را نیز دریافت کرده است. امپراتور بیماری ها توسط جمعی از پژوهشگران توانمند در حوزه سرطان که برخی از آنها همکار نویسنده کتاب در دانشکده پزشکی دانشگاه هاروارد هستند، ترجمه شده است. این کتاب، دنیا را در مبارزه علیه سرطان متحد کرده است و اکنون نوبت ایران است...

اگر هر یک از ما به این نتیجه برسیم که کتاب امپراتور بیماری ها را به چند معلم یا دانشجو (بسته به توان خودمان) هدیه دهیم و از آنها درخواست کنیم که برای آینده ی فرزندان ما و فرزندان خودشان، آن را مطالعه کرده و سپس کتاب را به دوست یا همکار دیگری اهدا کنند، زنجیره ای بزرگ و محکم را در زمانی کوتاه شکل داده ایم.

در پایان، از طریق شماره تماس 09128587729 و آدرس الکترونیک این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید آماده دریافت هرگونه نظر و پیشنهاد ارزشمند از جانب شما هستم؛ و یقین دارم به زودی خبرهای بسیار خوشی را به اطلاع شما خواهم رساند.

با سپاس

عارف آریافر